Przygotuj się na nadejście wiosny. Domowe, konopne SPA BjoCoco

Kosmetyki na co dzień. Trudno wyobrazić sobie codzienność bez regularnej pielęgnacji ciała. Pielęgnacja ciała, to coś więcej niż mycie. Pielęgnując ciało dbamy o właściwy wygląd, stan i kondycję włosów, dłoni, skóry, paznokci, stóp itd. Do codziennej pielęgnacji używamy kosmetyków kupowanych w drogeriach. Kosmetyki te mogą składać się z różnych składników. Konsumenci mają dziś sporą wiedzę i świadomość związaną z zakupami, również tymi kosmetycznymi. Coraz więcej osób szuka w aptekach i drogeriach kosmetyków opartych na składnikach naturalnych. Składniki naturalne mają tę przewagę nad tworzonymi w laboratoriach, że działają delikatnie, to znaczy nie podrażniają, nie uczulają, nie wysuszają, nie obciążają skóry. Mogą po nie sięgać również osoby nadwrażliwe na składniki chemiczne dodawane do kosmetyków takich jak szampony, balsamy, mydła, żele i kremy.

Konopie. Konopie są roślinami, które kojarzymy głównie z paleniem marihuany. Faktycznie, z kwiatostanów tych roślin poddanych suszeniu wytwarza się używkę paloną w skrętach. Używka ta zawiera psychoaktywny związek chemiczny o nazwie THC, przez co wypalenie skręta wywołuje odmienny stan psychofizyczny nazywany hajem. Stan ten objawia się głównie wesołością, ochotą do zabawy, pobudzeniem i ekscytacją. Ze względu na obecność THC i jego działanie, marihuanę zaliczono do narkotyków i zakazano w wielu krajach. Ale konopie są źródłem wielu substancji, także takich, które nie odurzają i nie powodują ryzyka uzależnienia. Rzecz w tym, by wyizolować je i wykorzystać w różnych celach, na przykład pielęgnacyjnych.

Domowe SPA konopne. Ekstrakt z konopi można spotkać w coraz większej ilości kosmetyków. Ekstrakt ten to inaczej olej konopny pozyskiwany z niektórych odmian tych roślin. Olej ten jest delikatny dla skóry i zawiera wiele cennych dla zdrowia składników. Chodzi o witaminy i minerały, które pozwalają zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Kosmetyki zawierające ekstrakt z konopi wygładzają skórę, odżywiają, regenerują i nawilżają. W ekstraktach z konopi oprócz witamin i minerałów znajdują się również kannabinoidy, które doskonale działają na skórę. Kosmetyki konopne to m.in. sól do kąpieli, która pomoże zrelaksować się zmęczonej skórze, nawilży ją i zregeneruje. Wśród kosmetyków z ekstraktem konopnym znajdziemy również aromatyczne mydełko i jedwabisty balsam po kąpieli. Skórze wysuszonej dobrze zrobi krem nawilżający zawierający czysty olej z konopi. Krem ten odżywia skórę, szybko się wchłania, wygładza ją i regeneruje. Kosmetyki konopne nadają się do każdego rodzaju skóry twarzy i ciała. Z powodzeniem można stosować je na dzień i na noc.

Leave a Reply