Blueberry – nasiona marihuany o owocowym smaku i aromacie

Linia odmianowa Blueberry łączy w sobie solidność, stabilność i dobrą moc. Takie „parametry” ma jednak wiele konopi i teoretycznie wybór jest ciężki. Jednak w praktyce wiele osób decyduje się na nasiona marihuany Blueberry z mniej oczywistych powodów. Są lubiane ze względu na słodkawy, owocowy smak i aromat. Ich bukiet smakowy jest po prostu niesamowity.

Nasiona marihuany Blueberry – rozpoznawalne po smaku

Nasiona marihuany mogą mieć różnorodny smak – od serowego po przyprawowy. Nuty smakowe są faktycznie mocno wyczuwalne. O ile owocowe odmiany nie należą do najbardziej poszukiwanych, pewnym wyjątkiem jest właśnie Blueberry. Jej aromat i smak są niekwestionowanym atutem. To grupa odmian, która ma niesamowity, zniewalający profil smakowy. Konopie o owocowym bukiecie kojarzącym się z borówkami okazały się strzałem w dziesiątkę. To element, który wyróżnia je spośród innych.

Cechy charakterystyczne odmian Blueberry

Marihuana Blueberry pojawiła się w Niderlandach pod koniec XX wieku. Stopniowo zdobywała popularność, została doceniona na targach branżowych. Obecnie grupa obejmuje kilkadziesiąt odmian. Najczęściej korzystają z przeważającego genotypu indyjki. Dlatego Blueberry zwykle są krępe i niskie, ale mają gęste i żywiczne topy. Domieszka Sativy również daje o sobie znać, m.in. w postaci euforycznego działania. Automatyczne nasiona marihuany Blueberry mają dodatkowo geny Ruderalis. Są łatwiejsze w uprawie od innych, gdyż przechodzą do fazy kwitnienia bez konieczności odpowiedniego sterowania oświetleniem. Mają dosyć wysoką zawartość THC (najczęściej oscylującą w granicach 20%). Pod tym względem pozytywnie wyróżniają się nasiona marihuany Blueberry Headband (Humboldt Seeds), u których THC=23%. Niektóre odmiany cechuje wysoka zawartość THC i CBD, np. marihuana Blueberry Auto od Mystery Seeds.

Plenność, czas kwitnienia i termin zbioru to cechy odmianowe. Dlatego warto przeglądać indywidualne opisy odmian i nimi kierować się przy zakupie. Nasiona marihuany Blueberry, podobnie jak innych linii odmianowych, w Polsce można pozyskiwać jedynie w celach kolekcjonerskich. Uprawa marihuany jest w naszym kraju nielegalna.

Leave a Reply