Nasiona marihuany AK 47 – legenda w świecie konopi

Nasiona marihuany AK 47, jak sugeruje sama nazwa, mają wystrzałową moc. To silne konopie, które dają intensywny i długotrwały haj. Nic zatem w tym dziwnego, że zyskały uznanie u degustatorów i growerów na całym świecie.

Jaki haj dają nasiona marihuany AK 47?

Nazwa szczepu konopi od razu kojarzy się z karabinkiem i nawiązuje do silnego, natychmiastowego działania. Natomiast nie ma nic wspólnego z agresją czy czynieniem krzywdy. Wręcz przeciwnie – wiele odmian wyprowadzonych od AK 47 działa relaksująco i odprężająco. Pozwalają poznawać nowe horyzonty, spojrzeć wewnątrz siebie i nabrać dystansu do wielu spraw. Poprawiają kreatywność i twórcze myślenie. Zwiększają odczuwanie szczęścia.

AK 47 – historia prawdziwa (a raczej prawdopodobna)

Wzrost popularności AK 47 przypada na lata 90-te ubiegłego wieku. Trudno mówić natomiast o jakiejś eskalacji, gdyż tendencja utrzymuje się. Nasiona AK 47 są cenione przez growerów i genetyków. Były nagradzane na High Times Cannabis Cup oraz Cannabis Cup Wszystko przemawia za tym, że ten trend utrzyma się w najbliższych dekadach.

Geneza AK 47 nie jest do końca znana, informacje raczej traktuje się jako „prawdopodobne”. Według spekulacji szczep powstał w latach 70-tych, a czerpie z genetyki krzyżówek tajskich i afgańskich. Oczywiście poszczególne odmiany marihuany mają różnorodną genetykę i nie zawężają się do wymienionych rejonów. Pochodzenie można potraktować jako ciekawostkę. Do miłośników konopi bardziej przemawiają aspekty praktyczne.

Nasiona marihuany AK 47 – lubiane, bo mocne

Nasiona marihuany AK 47 charakteryzują się dobrą zawartością tetrahydrokannabinolu (THC). Zwykle oscyluje w granicach 20%, co ukontentuje także tych bardziej doświadczonych smakoszy. U AK 47V (Victory Seeds) zawartość cennego związku aktywnie czynnego dochodzi do 25%. Rośliny wytwarzają okazałe kwiatostany z żywicznymi topami. Pokrój jest najczęściej luźny, ażurowy. U AK 47 z reguły przeważa genotyp Sativy.

Nasiona marihuany AK47 w Polsce kupuje się w celach kolekcjonerskich. Trzeba pamiętać, że wysiew i uprawa jest w naszym kraju nielegalna. Niniejszy opis ma charakter ciekawostki naukowej.

Leave a Reply