Jak wybrać najlepszy waporyzator do medycznej marihuany?

Marihuana medyczna. Marihuana to nie tylko używka, po którą miliony ludzi na świecie sięgają dla przyjemności. Przyjemność ta polega na zmianie nastroju na bardziej radosny, wesoły i optymistyczny. Marihuana palona w skrętach zmienia na jakiś czas nie tylko nastrój palacza, ale także jego reakcje i zachowanie. Odmienny stan powodowany przez marihuanę rekreacyjną nazywany jest hajem. Odpowiedzialny za haj obecny w konopiach indyjskich psychoaktywny związek chemiczny nazywa się THC. Regularne korzystanie z marihuany rekreacyjnej łączy się z ryzykiem uzależnienia od THC. Marihuana medyczna, to grupa produktów konopnych, których używa się w zupełnie innym celu niż odurzanie i doświadczanie haju. Medyczne produkty konopne powstają z odmian marihuany zawierających głównie niepsychoaktywne kannabinoidy. Jak się okazuje, konopie siewne zawierają kilka takich związków. Są to kannabidiol CBD, kannabichromen CBC i kannabigerol CBG. Z najbardziej poznany jest kannabidiol CBD. Wiadomo, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwwymiotnie, rozkurczowo i przeciwpadaczkowo. Podobne działanie mają prawdopodobnie na razie nieco mniej znane kannabinoidy niepsychoaktywne. Marihuana medyczna może być przyjmowana w różnych postaciach. Marihuany tej nie pali się w skrętach, lecz przyjmuje w formie preparatów produkowanych przez wyspecjalizowane firmy. Są to preparaty doustne i przeznaczone do użytku zewnętrznego. Medyczna marihuana legalizowana jest w kolejnych krajach. Od niedawna jest legalna również w Polsce. Medyczne produkty konopne stosowane są pomocniczo w łagodzeniu trudnych do zniesienia i obniżających jakość życia objawów nieuleczalnych i przewlekłych schorzeń.

Inhalacja marihuaną. Najpopularniejszym sposobem inhalacji marihuaną są skręty nazywane również jointami. Wypełnia się je suszem konopnym zawierającym głównie odmiany bogate w psychoaktywne THC. Palenie marihuany dotyczy głównie rekreacyjnego korzystania z tej używki. Proces palenia popularnej trawki przebiega podobnie jak palenie tytoniu. W jednym i drugim przypadku dochodzi do spalania suszu i stopniowego gromadzenia się w płucach substancji szkodliwych, a nawet rakotwórczych. Inną formą inhalacji marihuaną jest korzystanie z waporyzatora. Urządzenie to działa na analogicznej zasadzie jak papieros elektroniczny. Zamiast suszu w papierowej rurce mamy do czynienia z wymiennymi wkładami zawierającymi olej konopny. Może być to olej RSO, który zawiera duże ilości THC i odurza tak samo jak susz palony w skrętach. Najczęściej jednak do waporyzatorów wkłada się wkłady wypełnione olejem CBD. Olej ten ma opisane wyżej właściwości medyczne. Korzystając medycznie lub rekreacyjnie z waporyzatora oszczędzamy płuca, ponieważ nie ma tu procesu spalania, a jedynie podgrzewanie oleju. W płucach nie odkładają się substancje smoliste wywołujące ryzyko nowotworu.

Jak wybierać waporyzator? Wybór waporyzatora jest o tyle trudny, że wszystkie tego typu urządzenia na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Naprawdę trudno jest odróżnić te wyprodukowane z dobrych materiałów od tych, które zostały wykonane z tanich i kiepskich surowców. Pierwsze, czego należy unikać, to waporyzatory wyprodukowane w Chinach. Są tańsze, bo wytwarza się je z o wiele gorszych surowców. Najlepszym wyborem są waporyzatory renomowanych firm od dawna dostarczających tego typu produkty. Warto pokusić się o urządzenia typu premium. Wśród waporyzatorów rozróżniamy urządzenia stacjonarne i przenośne. Waporyzatory stacjonarne trzeba podłączać do prądu. Waporyzatory przenośne zasilane są z dołączonych akumulatorów. Wybór jednego lub drugiego powinien być podyktowany indywidualnym stylem życia i związanymi z tym potrzebami.

Leave a Reply