Zbudujemy dom z… marihuany?

Opisana i zbadana już na tysiąc różnych sposobów, nadal pozostaje wielką zagadką i niespodzianką. Marihuana ma wiele zaskakujących właściwości. Świetnie radzi sobie z różnorodnymi dolegliwościami, a nawet nieuleczalnymi chorobami. Okazuje się, że może być również przydatna podczas budowy domu. Jak to możliwe?

Od tysięcy lat ludzie korzystają z jej mocy. Co rusz pojawiają się nowe odmiany charakteryzujące się rozmaitymi właściwościami. Marihuana nie ma sobie równych w świecie roślin, tymczasem wiele osób nadal traktuje ją jedynie jako szkodliwą używkę. Być może jej zła passa zostanie przerwana, kiedy polskie prawo wprowadzi ustawę umożliwiającą uprawę medycznej marihuany w celach leczniczych. Społeczeństwo będzie mogło poznać ją bliżej. Póki co nasiona konopi używane są w różnych, zaskakujących sytuacjach.

Budowle z marihuany?

Okazuje się, że nasiona konopi mogą być przydatne w rozmaitych dziedzinach, między innymi w budownictwie. W ostatnim czasie bowiem posłużyły one do stworzenia materiału, który jest niepalny, wodoodporny, a do tego siedem razy bardziej odporny i wytrzymały od tradycyjnego betonu, a przy tym połowę lżejszy. Przede wszystkim jest to produkt naturalny, który może zostać wykorzystany jako nawóz, podlega bowiem rozkładowi w 100%. Materiał ten składa się z konopi i wapna, został nazwany Hemcrete.
Hemcrete sprawdzi się przy budowie ścian, podłóg, dachów, a także jako materiał izolacyjny. Ta innowacyjna metoda już podbija Europę, jednak w wielu miejscach jej użycie jest mocno ograniczone. Uprawa konopi w wielu krajach nadal jest nielegalna, co hamuje rozwój tej zaskakującej, rewolucyjnej technologii. Są jednak spore szanse na to, że w przyszłości będą powstawać domy z marihuany. Brzmi niewiarygodnie? Być może, ale jest to całkiem realny scenariusz.

 

Leave a Reply