Nasiona marihuany Bubblegum – odmiany dla każdego

Nasiona marihuany Bubblegum pochodzą z USA (tj. pierwsze szczepy), ale bardzo dobrze przyjęły się w wielu europejskich krajach, np. w Niderlandach. Mają swoich zwolenników także w Polsce, oczywiście wśród kolekcjonerów. To szeroka i zróżnicowana grupa, która powinna trafić w gust nawet najbardziej wymagających miłośników konopi.

Początki Bubblegum – z USA do Europy

Nasiona marihuany Bubblegum powstały przy użyciu szczepu pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. To BubbleGum wyselekcjonowany w stanie Indiana. Odmiana została sprowadzona do Europy, a szczególnie dobrze przyjęła się w Niderlandach. Zawiera w genotypie Indica i Sativa. Jej niekwestionowanym atutem jest wydajność. Daje 600-700 g/m2 w trybie indoor oraz 500-1000 g/roślina w uprawie outdoor. Zawartość THC jest wysoka (21%). Wyróżnia się specyficznym, słodkawym zapachem, który faktycznie kojarzy się gumą owocową. W 2006 roku zdobyła nagrodę „Plant of the Year”.

Nasiona marihuany Bubblegum – ciekawe cechy „kolekcjonerskie”

Współcześnie obserwuje się kilka znaczących trendów w branży konopnej. Nabywcy cenią przede wszystkim nasiona feminizowane, z których w 99,9% wyrastają egzemplarze żeńskie. To jest już standard. Poza tym w cenie są odmiany typu autoflowering. Należą do nich nasiona marihuany Auto BubbleGum (Anesia Seeds) oraz Auto BubbleGum Extra (Bulk Seed Bank). Są mniej wymagające, gdyż do przejścia w fazę kwitnienia nie potrzebują odpowiedniego operowania oświetleniem.

Zawartość THC u odmian linii Bubblegum często oscyluje w granicach 20%. Warto natomiast zwrócić uwagę na konopie, które mają więcej kannabinolu (CBD). To m.in. Auto Bubblegum+, Bubblegum XL i BubbleGum Auto. Odmiany mogą być wykorzystane w celach leczniczych. Jeszcze lepiej uspokajają i zwalczają stres niż te tradycyjne, a ponadto uśmierzają ból. Konopie mają różnorodny genotyp. Szczególnie lubiane są mocno żywiczne odmiany z przewagą Indica. Do tej grupy należą nasiona marihuany Bubble Gum, Auto BubbleGum (Anesia Seeds), Auto Bubble Gum (00 Seeds Bank), Auto Bubblegum (T. S. Seeds) oraz Bubblegum (T.H. Seeds).

Nasiona marihuany w Polsce mogą być pozyskiwane jedynie w celach kolekcjonerskich, gdyż uprawa jest nielegalna. Niniejszy opis to ciekawostka naukowa, która nie zachęca do działań niezgodnych z prawem.

Leave a Reply