Amnesia – nasiona marihuany lubiane przez tradycjonalistów

Nasiona marihuany Amnesia to znana i ceniona linia odmianowa. Obejmuje różnorodne konopie – od regularnych po feminizowane. Jest jednym z najstarszych szczepów. Można ją było dostać już w latach 90-tych ubiegłego wieku. w amsterdamskich coffeshopach. Czym wyróżnia się?

Amnesia to popularny szczep, od którego wyprowadzono wiele odmian. Do krzyżowania bardzo często używano Amnesia Haze korzystającej z genów azjatyckich i jamajskich. Obecnie nawet ta odmiana jest dostępna w różnych wersjach, np. szybciej kwitnącej i automatycznie zakwitającej.

Nasiona marihuany Amnesia Haze – co warto o niej wiedzieć?

Amnesia Haze to kultowa odmiana, z której korzystają growerzy i degustatorzy na całym świecie. Ma egzotyczne geny z Tajlandii, Kambodży, Laosu i Jamajki. Jej znak rozpoznawczy to ostry smak, dobra wydajność i przyzwoita moc. Zawiera 23% THC. Odmiana zyskała uznanie fachowców. Zajęła pierwsze miejsce w 3 różnych konkursach konopi w Holandii, w tym na High Times Cannabis Cup 2004.

Cechy konopi Amnesia – czy można znaleźć wspólne elementy?

Odmiany, które wyprowadzono korzystając ze szczepu Amnesia są zróżnicowane. Obejmuje to konopie regularne, feminizowane i autokwitnące. Wiele osób decyduje się na konopie w wersji auto ze względu na łatwość uprawy. Takie rośliny przechodzą do fazy kwitnienia bez konieczności wymuszania procesu poprzez odpowiednie sterowanie oświetleniem.

Najczęściej nasiona marihuany Amnesia mają dobrą moc (tj. THC oscyluje w granicach 20%). Działa euforycznie lub relaksująco (czasem jedno i drugie). Poprawia kreatywność i twórcze myślenie. Poszerza percepcję i pozwala nabrać dystansu do wielu spraw. W ofercie seedbanków nie brakuje także odmian o wykorzystaniu medycznym, zawierających dużo CBD. Plenność jest cechą odmianową, ale ogólnie odmiany Amnesia uchodzą za wydajne. Wynik końcowy to najczęściej 450-600g/m2 w trybie indoor.

Poszczególne odmiany różnią się trudnością uprawy, a także działaniem. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba kierować się opisami poszczególnych odmian. Oczywiście w Polsce nasiona marihuany mogą być pozyskiwane jedynie w celach kolekcjonerskich, gdyż uprawa jest nielegalna.

Leave a Reply