Nietuzinkowe gadżety dla palaczy

Polska nie jest samotną wyspą, jeśli chodzi o zakaz uprawy i palenia marihuany. Tak naprawdę niewiele krajów umożliwia swoim obywatelom rekreacyjny kontakt z konopami, bez ryzyka jakichkolwiek sankcji. Nie zmienia to jednak faktu, że co rusz pojawiają się nowe gadżety dla palaczy.

Waporyzatory, bibułki smakowe i ze szczerego złota czy specjalne wodne filtry – niektóre nowinki cieszą się tylko chwilowym zainteresowaniem, inne szturmem zdobywają serca miłośników marihuany. Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najciekawszych trendów.

Coś dla fanów gadżetów

Od kilku lat coraz większą popularnością wśród sympatyków konopi cieszą się waporyzatory. To urządzenia, które mają szansę przetrwać dłużej, bo i sam pomysł waporyzacji marihuany został całkiem dobrze przyjęty przez palaczy. Głównie ze względu na korzyści zdrowotne. Nie ma co ukrywać, że dym wdychany podczas tradycyjnego palenia ma niezwykle szkodliwy wpływ na organizm. Waporyzacja działa niczym inhalacja. Podczas takiego „palenia” marihuany wdychamy jedynie parę. To również bardzo ekonomiczny sposób, bo waporyzacja jest zdecydowanie wydajniejsza. Zakup urządzenia to dość duży wydatek, jednak zmniejszają się koszty samej marihuany. Obecnie na rynku znajdziemy sporą gamę różnorodnych waporyzatorów, które, bez wątpienia, ucieszą wszystkich gadżeciarzy.

Wśród gadżetów dla palaczy nie sposób pominąć bibułek, czyli inaczej bletek. Dużym powodzeniem od dłuższego czasu cieszą się zwłaszcza te smakowe. Tutaj wybór jest niemal nieograniczony. Od owocowych, przez czekoladowe do miętowych. Prawdziwi fani nowinek z radością przyjęli bibułki ze szczerego 24-karatowego złota. To niezła gratka, a przy tym można się polansować, jednak trzeba też przy okazji niemało wydać. Koszt jednej złotej bibułki to około 50 zł. Warto tutaj również wspomnieć o trendzie zwijania jointów płatkami róż. Amatorów takiej formy palenia marihuany nie znajdziemy jednak zbyt wielu.

Aby wypełnić lukę pomiędzy bongo, a zwykłym jointem powstały niewielkie filtry wodne, zwane bubblerami. Okazało się jednak, że luka niekoniecznie wymaga wypełnienia. Nie znalazło się zbyt wielu chętnych na ten gadżet.

Na rynku pojawia się sporo innowacji. Bogato zdobione czy ukryte w pisaku lufki czy fajki w kształcie bransoletek albo kart kredytowych. Część przemija, pozostałe znajdują wierne grono fanów. Jedno jest pewne, gadżeciarze nie mogą narzekać na brak inspiracji w tym zakresie.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).

 

Leave a Reply