Konopie sposobem na naturalnie piękną skórę?

Depresja, stres, stwardnienie rozsiane, jaskra, padaczka czy nawet rak – nie sposób wymienić wszystkich chorób i dolegliwości, które może złagodzić lub wyleczyć. Marihuana nie ma sobie równych. Tym razem sprawdzamy, jak dzięki konopiom cieszyć się naturalnie piękną skórą.

Ta zaskakująca roślina jest znana ludzkości od tysięcy lat. Współcześnie naukowcy bacznie jej się przyglądają, jednak przepisy antynarkotykowe obowiązujące w wielu krajach skutecznie hamują badania i wykorzystanie marihuany w wielu dziedzinach życia. Od niedawna może być ona przepisywana polskim pacjentom na różnorodne dolegliwości. To już krok milowy. Tym razem jednak zajmiemy się jej działaniem kosmetycznym.

Olej konopny – ciesz się piękną i gładką skórą!

Olej konopny stosowany na skalę przemysłową, między innymi w kosmetyce, jest pozyskiwany z konopi siewnych (Cannabis Sativa). W przeciwieństwie do oleju tłoczonego z konopi indyjskich zawiera jedynie śladowe ilości najbardziej znanej substancji psychoaktywnej, kojarzonej z marihuaną – THC.

Konopie mają niezwykle dobroczynny wpływ na skórę i świetnie radzą sobie z wieloma jej problemami. Olej konopny sprawdza się między innymi w leczeniu atopowego zapalenia skóry, trądziku czy łuszczycy. Jest również niezastąpiony w walce z oznakami starzenia, podrażnieniami czy suchością. Polecany jest osobom z alergiami, nadwrażliwą skórą oraz dzieciom. Wszystko dzięki zawartości wielu cennych składników, w tym dużego stężenia nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Naturalne kosmetyki z olejem konopnym można stosować cały rok, wyraźnie poprawiają wygląd i strukturę skóry, wzmacniają barierę hydrolipidową i chronią przed słońcem oraz mrozem. Konopie spotkamy w produktach do kąpieli, balsamach do ciała, kremach do twarzy czy szamponach i odżywkach do włosów.

Producenci kosmetyków coraz częściej po konopie sięgają, a społeczeństwo coraz bardziej przekonuje się i docenia moc naturalnych produktów. Warto wybierać specyfiki z jak największą zawartością tej cennej substancji i te bez chemicznych dodatków. Skóra szybko nam za taką dawkę drogocennych składników podziękuje.

Leave a Reply