Kannabichromen (CBC) może pomóc w rozwoju mózgu

Marihuana medyczna. O marihuanie większość z nas wie tyle, że jest narkotykiem zakazanym w Polsce. Faktycznie, polskie prawo zabrania upraw konopi, wytwarzania suszu, sprzedawania go, a nawet posiadania. Rodzime przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dopuszczają jedynie posiadanie własnych kolekcji nasion konopi. Wszystko co tu napisaliśmy dotyczy marihuany rekreacyjnej, a więc używki wytwarzanej z konopi indyjskich zawierających odurzający związek chemiczny o nazwie THC. Zupełnie inaczej ma się sprawa z marihuaną medyczną, czyli produktami konopnymi nie wywołującymi haju, nie odurzającymi i nie łączonymi z ryzykiem psychicznego uzależnienia. Marihuana medyczna powstaje z konopi siewnych, które prawie nie zawierają psychoaktywnego THC. Rośliny te bogate są w inne kannabinoidy, a w szczególności w kannabidiol – CBD. Związek ten nie odurza i nie uzależnia. \posiada liczne właściwości, dzięki którym pomaga łagodzić objawy wielu przewlekłych, nieuleczalnych i postępujących schorzeń. Medyczna marihuana to olej CBD, preparaty doustne i przeznaczone do stosowania zewnętrznego. W zależności od potrzeb, wykorzystuje się w nich przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwwymiotne lub przeciwpadaczkowe właściwości CBD.

Waporyzacja marihuany. Marihuana rekreacyjna i medyczna może być dostarczana organizmowi wieloma metodami. Ta najbardziej znana polega na paleniu skrętów, w których znajduje się konopny susz. Podczas palenia susz i zawarte w nim związki chemiczne ulegają spalaniu. Jest to dokładnie ten sam proces co palenie papierosów. Dużo bezpieczniejszą dla zdrowia metodą przyjmowania marihuany jest waporyzacja. Forma ta dotyczy w szczególności marihuany medycznej, a konkretnie oleju CBD. Olej ten wlewa się do urządzenia zwanego waporyzatorem. Urządzenie to posiada część, która ulega stopniowemu podgrzewaniu. Tym samym podgrzewany jest olej i zaczynają ulatniać się jego opary. Opary, to para wodna zawierająca liczne związki chemiczne, takie jak terpeny, flawonoidy i kannabinoidy. Palenie marihuany w skrętach i korzystanie z waporyzatora to inhalacja marihuaną. Jedno od drugiego różni się tym, że podczas palenia odbywa się proces spalania suszu, a w trakcie waporyzacji olej konopny jest tylko podgrzewany.

Waporyzator na prezent. Z prezentu w postaci waporyzatora na pewno ucieszy się ktoś, kto zamierza inhalować się marihuaną rekreacyjną lub medyczną. Przypominamy, że ta pierwsza jest w Polsce nielegalna. Nie można posiadać jej i użytkować. Legalna natomiast jest marihuana medyczna, a w szczególności olej CBD.

Leave a Reply