Afghan – nasiona marihuany z Hindukusz, które podbiły świat

Afghan to egzotyczny szczep rosnący w górach Afganistanu, który posłużył do wyselekcjonowania wielu wartościowych odmian. Sama nazwa do dziś wywołuje ciarki na plecach u miłośników konopi. Czym wyróżniają się nasiona marihuany Afghan? Jaką mają genezę?

Konopie Afghan – jak to się zaczęło?

Konopie Afgani to lokalne rośliny, które od wieków są uprawiane w rejonie Hindukusz (góry Afganistanu). Aż trudno uwierzyć, że w tym niebezpiecznym miejscu, znanym z konfliktów zbrojnych, spokojnie uprawiano jeden z najbardziej wartościowych na świecie szczepów marihuany. Nasiona marihuany Afghan wzrost popularności zawdzięczają podróżom hipisów. W latach 60-tych i 70-tych Hindukusz był częstym miejscem odwiedzin turystów m.in. ze Stanów Zjednoczonych. Odwiedzający chętnie poznawali obyczaje miejscowej ludności i próbowali konopi. Wracali do domu często przemycając właśnie nasiona marihuany Afghan. Prowadzili uprawy, selekcjonowali nowe odmiany, a wkrótce wartościowym „ziołem” zainteresowali się więksi producenci. Dzięki Afghan doszło do znacznego rozwoju branży konopnej. Skorzystali wszyscy – nie tylko breederzy z Kalifornii, ale także hodowcy z wielu innych rejonów świata.

Nasiona marihuany Afghan – po prostu czuje się tą moc!

Konopie Afghan są charakterystyczne: mają krępą budowę, gęste topy i najczęściej niski wzrost. Słabsza siła wzrostu jest szczególnie pożądana w trybie outdoor, gdyż pozwala skuteczniej zachować dyskrecję. Te cechy są związane z jej genotypem. To najczęściej 100% Indica lub geny indyjki są przeważające. Jednocześnie ma to pośredni wpływ na moc. Nasiona marihuany Afghan mają wysoką zawartość naturalnych kannabinoidów. Dają silny, intensywny i długotrwały haj. THC najczęściej oscyluje w granicach 20%. Jedną z rekordowych odmian ze szczepem Afgan jest Afghanica (od Landraces), u której THC wynosi 25%. Natomiast za największe dzieło, jakie powstało przy użyciu szczepów Afghan, uważana jest słynna Skunk #1.

Nasiona marihuany Afghan to jeden z najpopularniejszych szczepów, ceniony na całym świecie. Afghan dostarcza wartościowych genów wielu odmianom. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż pozytywnie wyróżniają się na rynku konopi. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nasiona konopi mogą służyć jedynie celom kolekcjonerskim. Uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna.

Leave a Reply