Słodka Blueberry

Ma wyjątkowy wygląd i niezwykły smak. Miłośnicy marihuany zachwycają się nią już od kilkudziesięciu lat. Bez cienia wątpliwości można nazwać ją odmianą legendarną. Czas na Blueberry.

Marihuana towarzyszy ludziom od wieków. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak wielką moc w sobie kryje. Współcześni naukowcy odkrywają coraz nowsze jej zastosowania, czym zaskakują niejednego przeciwnika tej rośliny. Mnogość odmian i właściwości naprawdę może zachwycić. Wśród niezliczonej ilości odmian konopi, na uwagę zasługuje między innymi Blueberry.

Legenda z lat 70-tych

Początków tej niesamowitej odmiany można doszukiwać się w latach 70-tych XX wieku. Od tego czasu nieustannie jest dopracowywana i dopieszczana przez hodowców. Wprowadzi w zachwyt niejednego doświadczonego pasjonata konopi. Jak większość dostępnych obecnie odmian marihuany, Blueberry to krzyżówka szczepów Sativa i Indica, z miażdżącą przewagą tej drugiej (80%). Koneserzy cenią ją między innymi za wysoką zawartość psychoaktywnego THC, który waha się pomiędzy 16-20%. To całkiem niezły wynik. Blueberry jest zdobywczynią kilku nagród.

Wygląd, który zachwyca

Niejeden hodowca otworzy oczy ze zdumienia na jej widok. Blueberry zakwita mieniąc się feerią barw. Od czerwonego, przez purpurowy, niebieski aż po lawendowy. Przy odpowiednich warunkach daje wyjątkowo obfite plony. Solidna łodyga i gęste kwiaty są pokryte imponującą warstwą żywicy. Jej ogromne szyszki robią wrażenie. Odmiany indoor osiągają wysokość do 130 cm, outdoor wyrosną nawet na 2 metry. Okres kwitnienia to około 10 tygodni. Blueberry ma jeszcze jedną zaletę. Nawet przy długotrwałym, odpowiednim przechowywaniu nie traci swoich wartości.

Smak, który powala

Blueberry ma wyjątkowy, świeży, jagodowy smak i soczyście owocowy aromat, który na długo pozostawia po sobie ślad. Daje przy tym niezapomniane doznania. Haj po Blueberry jest intensywny, ale mocno relaksujący. Odmiana ta zapewnia euforyczny stan. Ma również lecznicze właściwości. Polecana jest osobom cierpiącym na bezsenność czy depresję. Łagodzi także bóle różnego pochodzenia.

Leave a Reply